• м.Чернівці, вул. Руська, 185-В 
  • trauma.ua@gmail.com

- Сучасна проктологія

Поради обласного спеціаліста колопроктолога
 
Діагностика проктологічних захворювань

У зв'язку з інтимністю вказаної ділянки і сором'язливістю пацієнтів, проблеми захворювань прямої та ободової кишки сильно виросли. Рак товстої кишки займає друге місце серед усіх онкозахворювань у жінок, і третє місце у чоловіків. Лікування ж безпосередньо залежить від діагностики, а саме: чим раніше виявити захворювання, тим ефективніше буде його лікування.


У всіх розвинених країнах світу на сьогоднішній день проводиться обов'язкове проктологічне обстеження людей у ​​віці від 40 років, щоб якомога раніше, на самих ранніх стадіях виявити захворювання і вчасно почати його лікування, не доводячи до серйозних наслідків, зокрема, на стадії поліпа лікування проходить набагато легше для пацієнта, ніж на стадії пухлини. 
• Діагностика товстої кишки (пряма і ободова)

• Лікування хвороб прямої кишки і біля кишечної клітковини (геморой, тріщини, гострі і хронічні парапроктіти (свищі), ректоцеле, кокцигодинія, запалення, поліпи)

• Лікування хвороб ободової кишки (ерозії, НВК (неспецифічний виразковий коліт), БК (хвороба Крона), поліпи.

 
При періодичному появі крові під час акту дефекації, чергуванні запорів і проносів, метеоризмі (здутті живота) необхідно відразу звернутися до лікаря-проктолога, який допоможе розібратися, в чому реальна причина даного стану. Це може бути проявом не тільки запалення кишечника, але і початком більш серйозного захворювання. Необхідно розуміти, що чим раніше буде встановлено діагноз, тим ефективніше буде лікування. Тому обстеження у лікаря-проктолога необхідно для Вашого здоров'я.Багато людей на сьогоднішній день страждають запорами, здуттям живота, періодичними проносами, з виділенням слизу або крові. Все це може бути проявом захворювань не тільки жовчного міхура, печінки, підшлункової залози, шлунка, але і проктологічних проблем (зокрема - поліпа або пухлини товстої кишки). Для вибору правильного і ефективного лікування необхідно проведення комплексного обстеження, до якого входить ректо- і колоноскопія (візуальний огляд товстої кишки - прямої та ободової). Особливо необхідно звернути увагу на те, що при виявленні поліпів на ранніх стадіях можливе проведення їх видалення через колоноскоп без застосування наркозу. Кожній людині у віці від 40 років рекомендується зазначені обстеження. Потрібно прийти до лікаря-проктолога і обстежитися: краще переконатися, що все добре, щоб не пропустити початок захворювання. Більшість людей бояться зазначених маніпуляцій. Це стереотипи, яких необхідно позбуватися. Обстежити власний організм, щоб бути здоровим, набагато простіше, ніж здається. Фахівці шведсько-українського медичного центру "Angelholm" роблять все необхідне, щоб Ви відчували себе комфортно і впевнено в будь-якій ситуації.Після проведеного обстеження, Ви отримаєте висновок і рекомендації фахівця-професіонала по Вашому стану здоров'я. У разі необхідності, Ви зможете отримати лікування в нашому Центрі.

Не зволікайте і пам'ятайте, що здоров'я - найцінніший скарб, коштовний і найважливіший дар природи, який необхідно берегти!

 

Що таке проктологія?

Які послуги надає відділення проктології?

Для чого використовують фіброколоноскоп?

Які обстеження проводить лікар-проктолог?

Які додаткові обстеження проводить лікар-проктолог?

Кому і за яких симптомах слід звернутися до лікаря-проктолога?

Лікуванням яких хвороб займається проктологія?

 

Геморой- це набряк кровоносних судин прямої кишки. Це захворювання, зумовлене тромбозом, запаленням, патологічним розширенням та звитістю гемороїдальних вен, унаслідок чого утворюються вузли навколо прямої кишки. Прояви геморою на собі відчували приблизно 80% людей.

З грецької мови геморой перекладається як кровотеча – підкреслюючи найчастіший його симптом. До інших симптомів  відносяться: випадання вузлів та виділення слизу із заднього проходу, помірний біль, свербіж і печіння в області заднього проходу, відчуття неповного випорожнення або чужорідного

Основними чинниками розвитку геморою вважають: нерегулярні випорожнення (закрепи або проноси), брак фізичних вправ (особливо це стосується професій, що передбачають тривале сидіння. Наприклад: водії, офісні та банківські працівники, програмісти). Підвищеним черевним тиском, який може виникнути при ожирінні, вагітності, тривалих фізичних перевантаженнях (особливо у важкоатлетів, борців), хронічному кашлі, захворюваннях передміхурової залози, харчуванні з малим вмістом клітковини та деяких інших.

 

Існує два  види геморою: зовнішній та внутрішній. Їх розрізняють в залежності від розташування відносно прямокишкової анальної лінії. У багатьох пацієнтів можуть одночасно спостерігатися зовнішній та внутрішній геморой – тобто комбінований. Також геморой класифікується за стадіями: від 1-ої до 4-ої.

 

Щоби діагностувати геморой фахівцю-проктологу достатньо виконати візуальне обстеження промежини, пальпацію (пальцеве дослідження) там аноскопію. Для діагностики ускладнень геморою, які можуть бути дуже серйозні, а інколи навіть диференційної діагностики від ракової хвороби треба вже додаткові методи діагностики, такі як ректороманоскопія - це спеціальний апарат, який досліджує пряму кишку та сигмоподібну кишку десь на відстані 30 см, це колоноскопія – тотальне дослідження товстої кишки, це різні види ультрасонографії, тобто ультразвукового дослідження промежини, так і ендосонографія, яка досліджує пряму кишку із середини.

Великий набір скарг при геморої обумовлений зосередженням в анальній ділянці величезного числа нервових закінчень, які негайно реагують на будь-які хворобливі зміни в цій зоні, а також складністю рефлекторних реакцій, що виникають при акті дефекації. До того ж геморой нерідко супроводжується іншими захворюваннями кишечника і заднього проходу, які доповнюють клінічну картину хвороби.

Будьте уважні! Анальна кровотеча і біль є серйозними симптомами, якими не слід нехтувати, адже вони можуть свідчити про захворювання, які становлять загрозу для життя, наприклад, рак кишківника.

Діагностична колоскопія дуже важлива.  Тому що це метод, який дозволяє відрізнити  геморой від раку прямої кишки. Бо ці симптоми геморою і раку прямої кишки дуже схожі. Це такі як кров у калі, хибні позиви в туалет, біль у прямій кишці, виделення слизу з прямої кишки, випадіння якихось шишок з прямої кишки. Все це дуже подібно як для геморою так і для ракових захворювань. Тому у сучасній діагностиці дуже важливо використання сучасного цифрового обладнання ендоскопічного. Прилад, на якому проводиться у нас колоноскопія, Fujinon – 4400 HD, має специфічні функції, які дозволяють на мікроскопічному рівні встановити дрібні судинки, поверхневу слизову оболонку ободової та прямої кишки. Все це дозволяє виявити на дуже ранніх етапах рак прямої кишки це дуже важливо у наш час - ефективно діагностувати захворювання. Тому важливо акцентувати увагу: що рак на ранніх стадіях виліковний, досить легко виліковний, якщо його вчасно визначити за допомогою цього апарату. Це дозволяється зробити досить легко.

Колоноскопія, як і усі вище перелічені діагностичні процедури, проводяться абсолютно безболісно з використанням сучасної анестезії, з використанням одноразового інструментарію.

Після встановлення діагнозу лікар підбере вам ефективний метод лікування. На перших стадіях геморою, зазвичай,  застосовують консервативну терапію до складу якої входять: корекція раціону харчування, регуляція стулу, нормалізація режиму руху і навантажень, гігієна промежини, місцева терапія, флеботонічні препарати.

Якщо йде мова про другу стадію, більш перехідну до третьої та четвертої стадії, то тут лікування тільки хірургічне. Але є і гарна новина – геморой виліковний! Сучасна проктологія має безопераційні методи лікування і операційні методи лікування вони як ефективні, так і достатньо безболісні і комфортні для хворого. Вже немає тих довгих періодів реабілітації, як місяць два три, які були раніше. Щодо безопераційного методу лікування, у наш час найпоширенішим методом лікування, який рекомендований як європейськими, так і американськими асоціаціями проктологів, до лікування другої початкової третьої стадії - це латексне лігування.

Існують різні апарати для простішого лікування гемороїдальних вузлів. Наприклад, так званий латексний лігатор вакуумного типу. Принцип роботи його дуже простий. На кінці цього апарату є латексне кільце. Він має порожнину, в яку візьмемо печатку - це модель гемороїдального вузлика, який засмоктується в цей апарат під негативним тиском, і проктолог візуально контролюючи цей процес надіває на основу вузлика це латексне кільце. За три, максимум сім діб він відпадає, на цьому місці залишається невеличкий такий рубець, який загоюється навіть без жодного сліду. Ця процедура абсолютно безболісна, триває декілька хвилин.

Крім цього серед безопераційних методів лікування геморою поширено застосовується склерозування вузлів, інфрачервона фото коагуляція, трансанальна гемороїдальна деартеріалізація та інші. Найпоширеніший операційний метод – закрита та відкрита гемороїдектомія та операція Лонго-степлерна гемороїдопексія,

 

Досягнення сучасної медицини дозволяють людині, що зіткнулася з гемороєм, повністю позбутися цієї хвороби. Сьогодні геморой – це не приречення на постійний біль. Якщо вас починає переслідувати дискомфорт в області анального отвору, не відкладайте візит до проктолога. Своєчасне звернення до фахівця, виконання всіх призначень і здоровий спосіб життя дозволять вам ніколи не дізнатися або принаймні назавжди забути, що таке ріжучий біль від геморою. Насолоджуйтесь життям повною мірою та довіряйте своє здоров'я лише кваліфікованим фахівцям.

 

ЛікарІм`яСпеціалізаціяЧас прийому (Пʼятниця)
Бочаров Андрій ВолодимировичПроктологія -

Новий коментар

Name
Ел. пошта
Текст

Коментарі