• м.Чернівці, вул. Руська, 185-В 
  • trauma.ua@gmail.com

 

Чернівецький Центр травматології та ортопедії (шведсько- український медичний центр «Angelholm») був організований в 1998 році за ініціативи фахівців Буковинської медичної академії, представників благодійної шведської організації "Riverside" і хірургів-ортопедів з м.Енгельхольм (Швеція). Головною метою створення Центру було широке впровадження сучасних методів лікування ортопедичних захворювань у медичну практику в Україні, надання можливості діагностики та лікування ортопедичних захворювань згідно сучасним світовим стандартам.

Сьогодні цей медичний заклад є лідером в області ендопротезування кульшового та колінного суглобів. Саме тут, вперше в Україні, було імплантовано штучні колінний та кульшовий суглоби фірми "Stryker" - світового лідера в ортопедії та поверхневі суглоби відомої компанії "De Puy". А в 2009 році хірурги клініки на чолі з головним лікарем, Заслуженим лікарем України, eкспертом з ендопротезування, кандидатом медичних наук Ярославом Васильчишином, імплантували штучний суглоб швейцарської фірми "SULZER". Безцементна ніжка даного суглоба "Zweimuller" стала легендарною в ортопедії і на сьогоднішній день є "золотим стандартом" безцементної фіксації штучного імпланта.

Пацієнти, які звертаються в шведсько-український медичний центр «Angelholm» вже з перших кроків своєї присутності оточені увагою і професійним доглядом. Повне обстеження хворого: сучасна лабораторна діагностика з усім арсеноалом клінічних обстежень забезпечується партнерами клініки німецько-української лабораторією "Букінтермед" (всі методи лабораторної діагностики протягом однієї години). Під час перебування на стаціонарному лікуванні клініка забезпечує пацієнта якісними медикаментами, висококваліфікованим доглядом, повноцінним збалансованим харчуванням.

 

Спеціальні методики виконання оперативних втручань, впроваджені шведськими колегами (професорами Бенгтом Стурессеном, Гербертом Франсеном і Ларсом Вольфремом), дозволили імплантувати штучні суглоби тим хворим, яким в інших клініках відмовляли в операції: це хворі з гемофілією, з одним легким, з однією ниркою, а так само і пацієнтам, які в минулому перенесли три інфаркти міокарду та операції з приводу аортокоронарного шунтування. Найстарша прооперована пацієнтка була 99 років, а молодша - 14 років. Блискавична оперативна техніка, якою володіють фахівці центру, забезпечує мінімальну крововтрату і термін оперативного втручання скорочується до 30-45 хвилин. Вже наступного дня після операції пацієнти самостійно ходять, ступаючи на прооперованого ногу.

Ортопедичні операції, особливо операції з імплантації штучних суглобів, потребують стерильного повітря в операційній кімнаті для запобігання ризику інфікування тканин навколо суглоба, яке призводить до нестабільності і розхитування імплантату. Для досягнення відповідних світовим стандартам умов, в медичному центрі "Angelholm" операційна обладнана унікальною вентиляційною системою стерилізаці повітря компанії "Airsonett" (Швеція), яка очищає повітря так, що над операційним столом і хірургічною бригадою в повітрі немає ні єдиної мікрочастинки пилу (звичайного пилу, яка є носієм мікроорганізмів). Завдяки унікальній очисній системі повітря в операційній, ризик нагноєння ран після операційного втручання відсутній, що призводить до відмінних результатів оперативних втручань.

На сьогоднішній день спектр послуг, які надає шведсько-український медичний центр «Angelholm» принципово збільшений - це діагностика, хірургічне лікування, реабілітація та амбулаторне лікування.

Клініка спеціалізується на проведенні первинного та ревізійного ендопротезування колінного і кльшового суглобів. Імплантація штучних суглобів - це єдиний спосіб уникнути інвалідності при важких захворюваннях і порушеннях опорно-рухового апарату. У нас вперше в Україні було імплантовано штучний колінний суглоб моделі "Scorpio" і кульшовий суглоб "Exeter" концерну Stryker, а також кльшовий суглоб ASR компанії DePuy, що підтверджується відповідними сертифікатами. Операції з ендопротезування виконуються з рекордно короткою тривалістю (імплантація кульшового суглоба - 30-60хв., колінного - 40-70 хв.). Операції проводять досвідчені хірурги.

Оперативне лікування переломів - одне з провідних напрямків діяльності шведсько- українського центру «Angelholm» - проводиться з використанням сучасних методик. Дослідження та клінічна практика останніх десятиліть впевнено свідчать, що використання металевих інтрамедулярних (внутрішньокісткових) фіксаторів є одним з найбільш перспективних методів лікування важких переломів та їх наслідків. Директор клініки, Заслужений лікар України, академік АН УНП, професор І.М.Рубленик ще в 1970-х роках розробив і запатентував унікальну методику лікування великих трубчастих кісток, яка не має аналогів у світовій медичній практиці.

У лікуванні міжхребцевих гриж фахівці клініки використовують ефективні оперативні та неоперативні методи:

 

Перевагами таких методів є низький травматизм, надійність і високі результати лікування.

 

Артроскопічна хірургія та пластика зв'язок широко використовується в медичній практиці шведсько-українського медичного центру «Angelholm» при лікуванні захворювань колінного суглоба. Артроскопия - лікувально-діагностичний метод, який відрізняється мінімальною травматичністю і високою точністю діагностики. Під час проведення операції хірург детально оглядає внутрішні суглобові структури (хрящі, зв'язки і т.д.), знаходить пошкодження і проводить необхідне лікування.

 

Крім перерахованих, в «Angelholm» проводяться й інші види ортопедичних операцій:

Досконало відпрацьовано всі ланки технологічного ланцюга операцій, що дозволило значно підвищити якість і звести до мінімуму тривалість оперативних втручань.

У центрі проводиться мембранний плазмаферез - високоефективний метод очищення крові на клітинному рівні при інтоксикації організму, алергіях різного походження, аутоімунних і нервових захворюваннях, ревматизмі, перитонитах, токсикозах вагітних та ін.

У 2012 році у шведсько - українському медичному центрі «Angelholm» було відкрито і успішно працює відділення інтервенційної кардіології. Завдяки співпраці шведських та німецьких фахівців з лікарями - кардіологами центру і установкою нового ангіографа стало можливим проведення коронарографії та стентування коронарних судин серця (як у плановому порядку, так і ургентно) у Чернівцях.

У 2014 році розпочало свою роботу детоксикаційне відділення  та  відділення проктології.

У «Angelholm» проводиться кваліфікована діагностика.

За роки своєї діяльності шведсько-український медичний центр «Angelholm» став відомий не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Завдяки високому професіоналізму та сумлінному ставленню до своїх обов'язків, медичний персонал Центру користується повагою серед пацієнтів, які знайшли тут порятунок, розуміння і повернулися до повноцінного життя. Завдяки використанню нових технологій, запозичених у шведських та німецьких хірургів, сучасних медикаментів і матеріалів, у нас успішно проводиться оперативне лікування в поєднанні з індивідуальним підходом до кожного пацієнта.

Досягнення клініки визнано на державному рівні. У 2004 році ми стали лауреатами національного конкурсу «Краще підприємство України» в номінації «Медицина і охорона здоров'я», а також неодноразово були переможцями Всеукраїнських конкурсів якості товарів і послуг.

New comment

Name
Email
Text

Comments