• м.Чернівці, вул. Руська, 185-В 
  • trauma.ua@gmail.com

 

 

До приїзду на операцію необхідно мати при собі:

На операцію необхідно приїхати НАТЩЕСЕРЦЕ. В клініці Вам будуть робити обов’язкові обстеження: аналізи крові та сечі, електрокардіограму, рентген органів грудної клітини, а також гастроскопію та, при потребі,  інші додаткові обстеження.

 

Коли Ви приїдете в наш Центр, ваш лікар огляне Вас, перевірить результати передопераційних аналізів і досліджень, ознайомиться з Вашими супутніми захворюваннями і прийме остаточне рішення про госпіталізацію. При потребі, Вам може бути призначене додаткове обстеження. Після цього, Ви разом з лікарем, виберете оптимальний для вас тип ендопротезу. Потім Ви можете розміститися в палаті.
Разом з лікарем Ви заповните медичну документацію. У ній буде відображена історія захворювання, інформація про ваше здоров'я, основне і супутні захворюваннях. З вами оговорить план майбутньої операції.

В процесі оформлення історії хвороби вас попросять заповнити анкету, в якій міститимуться питання про ваше захворювання. Після розмови зі своїм лікарем Вам належить підписати інформовану згоду на лікування.
Якщо потрібно, Вас проконсультує терапевт або інші фахівці.
Потім Вас огляне анестезіолог, який, ознайомившись з історією хвороби, результатами аналізів і обстежень, обговорить з вами вибраний варіант анестезії. Як правило, при ендопротезуванні колінного чи кульшового суглобів, використовується реґіонарна (спинномозкова) анестезія .

 

Підготовка до операції

Дієта: В день перед операцією Ви можете їсти як завжди, але не повинні вживати алкогольних напоїв. НІЧОГО НЕ ЇЖТЕ І НІЧОГО НЕ ПИЙТЕ ПІСЛЯ ПІВНОЧІ ! Можна зробити виключення, якщо Вам необхідно прийняти ліки, дозволені лікарем, запиваючи ковтком води. Не хвилюйтеся і виспіться. Якщо це необхідно, увечері напередодні операції Вам дадуть ліки, які допоможуть побороти хвилювання.

 

Вранці в день операції

 

Анестезія

Анестезія – процес занурення Вас в стан, в якому Ви не відчуватимете ні болі, ні занепокоєння під час операції. У анестезіолога є декілька способів, щоб забезпечити Вам безболісне і комфортне проведення операції. Деякі супутні захворювання або ваші індивідуальні особливості можуть зробити той або інший спосіб анестезії прийнятнішим. Ці способи Ви зможете обговорити як з хірургом, так і з анестезіологом. Який би спосіб не був обраний, Ви гарантовано не відчуватимете в операційній ні страху, ні болю.

Реґіонарна анестезія. Деякі пацієнти відмовляються від реґіонарної анестезії, тому що вони думають, що не спатимуть під час операції. Це не вірно. Під час регіональної анестезії Вам також вводять ліки, які дозволяють спокійно спати під час операції. На відміну від наркозу, після припинення регіональної анестезії Ви прокинетеся майже негайно і без болю (тому що анестезія все ще діятиме). Зазвичай використовуються два типи регіональної анестезії: спинномозкова і епідуральна. Вони також можуть також бути використані в комбінації.

 

Після операції

Коли операція буде виконана, Ви будете переміщені в післяопераційну палату - реанімаційну, де бригада співробітників, контролюватиме Ваш стан. Вам періодично вимірюватимуть температуру тіла, перевірятимуть показники життєво важливих функцій, артеріальний тиск, змінюватимуть післяопераційну пов'язку. Ваш хірург призначить препарати для розрідження крові. Крім того, впродовж 2-3 діб після операції вводитимуться антибіотики. В перший же день після операції, вам запропонують встати і піти. Тобто, приблизно через 5 годин Ви вже зможете ходити з милицями.

 

 

Часті питання:

Коли я можу поїсти? Більшість пацієнтів не відчувають голоду відразу після операції. Зазвичай, пацієнти готові приймати тверду їжу вже увечері в день операції. Іноді буває нудота, але вона зазвичай швидко проходить. Якщо Вас нудить – повідомте медсестрі чи лікарю.

Знеболення. Багато пацієнтів бояться післяопераційного болю, і це цілком зрозуміло. Контроль болю нині – дуже складний процес. Зазвичай рівень дискомфорту легко регулюється за допомогою знеболюючих засобів у вигляді пігулок або уколів. Як правило, пацієнтам встановлюють епідуральний і внутрішньовенний катетер, який впродовж декількох діб дозволяє вводити знеболюючі препарати при необхідності.

New comment

Name
Email
Text

Comments