• м.Чернівці, вул. Руська, 185-В 
  • trauma.ua@gmail.com

 

 

МРТ

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) - це сучасний високоінформативний метод діагностики, використовує магнітне поле і радіохвилі для формування зображення тканин і органів людського тіла без застосування шкідливого рентгенівського випромінювання.

 

МРТ застосовується для діагностики патології:

Головного і спинного мозку МРТ є найбільш інформативним для виявлення такої патології, як:

(Приклад знімка голови)

 

Кісток і суглобів МРТ є базовою технологією діагностики при таких захворюваннях, як

(Приклад знімка кісток і суглобів)

 

Внутрішніх органів МРТ застосовують для виявлення пухлин та іншої патології в таких органах, таких як:

 

Молочної залози МРТ застосовують, як додаток до мамографії для виявлення раку молочної залози.

 

Принцип діагностики:

При обстеженні людина знаходиться всередині апарату МРТ, магнітне поле тимчасово діє на всі молекули води організму. У цей час радіохвилі сканують сигнали з цих молекул і формують магнітно-резонансне зображення.

 

Безпека і ризик:

Магнітне поле і радіохвилі, що застосовуються при МРТ, є абсолютно нешкідливими для людського організму.

(Фотографії апарату і доктора за роботою в кабінеті МРТ)

 

Однак, сильне магнітне поле МР-системи притягує залізовмісні предмети і може бути причиною їх раптового переміщення з високою швидкістю. Тому будь-які залізовмісні предмети проносити в зону дії МР-томографа не можна.

Сильне магнітне поле томографа може притягнути залізовмісні предмети у Вашому тілі, такі як судинні кліпси, металеві фіксатори, металеві та магнітні імплантати та інші. У подібних випадках дослідження слід відмінити, оскільки є ризик зсуву цих предметів і пошкодження навколишніх тканин. Є небезпека їх нагрівання і спотворення зображення, може привести до невірної інтерпретації.

 

Сильне магнітне поле може пошкодити або порушити роботу імплантованих електронних приладів, таких як слухові апарати, водії ритму серця.

Щоб уникнути пошкодження, не можна вносити в зону дії МР-томографа електронні прилади і носії інформації, такі як касети, дискети, магнітні і кредитні картки.

 

Підготовка до дослідження.

Для правильної інтерпретації отриманих зображень до початку дослідження слід надати всю необхідну клінічну інформацію, а також дані попередніх КТ або МРТ-досліджень лікарю-рентгенологу. Спеціальна підготовка до МРТ-дослідження не потрібно. Ви можете приймати їжу, напої, лікарські засоби і медичні процедури в звичайному для Вас режимі (виключаючи МРТ з контрастом). При дослідженні органів черевної порожнини слід утриматися від прийому твердої їжі за 4 години до дослідження. З напоїв краще приймати чорничний або голубічний сік. Майте на увазі, що дослідження продовжуватиметься до 30-45 хвилин, в окремих випадках до 60 хвилин. При дослідженні органів малого тазу сечовий міхур має бути помірно наповненим, перед дослідженням інших областей тіла рекомендується спорожнити сечовий міхур. При дослідженні голови елементи макіяжу (тіні, туш) можуть перешкоджати отриманню якісних зображень або знижувати їх діагностичну цінність, тому жінкам рекомендується утриматися від нанесення макіяжу в день дослідження або зняти його перед дослідженням. Відвідувач повинен бути одягненим в нижню білизну з натуральних тканин.

Перед дослідженням необхідно зняти з себе годинник, прикраси, металеві предмети, змінні зубні протези, видалити з кишень всі металеві предмети (ключі, монети і т.д.), електронні прилади, магнітні носії.

Діти у віці до п'яти років можуть вимагати седації або наркозу. Питання про проведення седації або наркозу, а також підготовки дитини до дослідження необхідно заздалегідь обговорити з анестезіологом.

 

Повідомте лікаря перед дослідженням:

При обстеженні:

 

МРТ з контрастом:

УВАГА! Для поліпшення якості зображення та отримання додаткової інформації Вам може бути запропоновано проведення МРТ з контрастуванням, для чого в органіхм вводиться контрастна речовина. Перед дослідженням з контрастом пацієнту рекомендується не їсти і не пити протягом 2-х годин.

 

Результати МРТ:

По закінченні обстеження Вас попросять зачекати, поки МРТ зображення будуть вивчені і сформовано висновок фахівця. Ви також отримаєте комп'ютерний диск із записом Вашого дослідження.

(Картинка: доктор передає знімок і диск пацієнтові)

 

Денситометрія

Денситометрія - вимірювання щільності кісткової тканини.

Єдиний метод, який дозволяє підтвердити (або спростувати) діагноз «остеопороз», або виявити дане захворювання на самих ранніх стадіях його виникнення.

Під час обстеження сканується поперечна ділянка хребта і шийка стегнової кістки, в результаті чого визначається структурно-функціональний стан кісткової тканини (остеопенія або остеопроз).

Остеопороз - це системне захворювання кісток скелета, при якому вони втрачають свою щільність, що призводить до підвищення крихкості кісток і збільшення ймовірності переломів. Після обстеження лікар проводить консультацію та призначає профілактичні заходи або лікування даного захворювання індивідуально кожному пацієнту. У шведсько-українському медичному центрі «Angelholm» дане обстеження проводиться кожному пацієнту, якому необхідно ендопротезування кульшового або колінного суглоба для визначення методу фіксації - цементне або безцементне ендопротезування.

 

За даними ВООЗ, в структурі захворюваності та смертності населення остеопороз займає одне з перших місць, а остеопоротичні переломи стегна призводять до зниження тривалості життя на 15%.

Кожну хвилину у світі діагностується 24 вертебральних і периферичних переломів внаслідок остеопорозу, кожні 5 хвилин - перелом шийки стегна.

 

Фактори ризику виникнення остеопорозу можна розділити на керовані і некеровані.

 

Керовані фактори ризику:

 

 

Некеровані фактори ризику, тобто які не залежать від самої людини:

 

Методи діагностики.

У шведсько-української медичному центрі «Angelholm» Ви можете пройти обстеження і отримати кваліфіковану консультацію лікаря з проблем остеопорозу. У нашому кабінеті денситометрії працює сучасний денситометр, який має у своєму складі максимальний набір функцій і високу якість зображення.(Фотографії апарату - денситометра) + посилання на «Наше обладнання» + буклет, Фотографія доктора за роботою.

Завдяки унікальній техніці, сучасна денситометрія увібрала в себе найбільш прогресивні технології та конструктивні рішення щодо світової практики.

 

Результати обстеження дозволяють отримати:

Переваги методу:

 

 

Комп'ютерна томографія

Здоров'я - це одна з найважливіших цінностей у житті кожної людини. І дійсно саме від здоров'я в більшості випадків і залежить загальний добробут людини, недарма ж у народі кажуть: «Було б здоров'я, а решта додасться». Саме тому стежити за своїм здоров'ям необхідно постійно, проходячи різноманітні тести та обстеження, адже, на жаль, існує безліч різних хвороб, розвиток яких без таких спеціальних обстежень виявити просто неможливо з причини відсутності будь-яких проявів відповідних симптомів. Шведсько-український медичний центр «Angelholm» пропонує свої послуги з проведення комплексних обстежень, завдяки чому фахівці нашого кабінету комп'ютерної томографії зможуть вже на початкових стадіях виявити можливі проблеми зі здоров'ям. Ми рекомендуємо періодично проходити комп'ютерну томографію, оскільки ряд захворювань на сьогоднішній день проходять безсимптомно і визначити їх можливо тільки задіяки сучасному обладнанню. А виявлення хвороби на стадії «зародження» або на початковому його етапі дозволяє провести вчасно правильне лікування, не доводячи до сумних наслідків. Це й економія коштів, і шанс на повне одужання.

(Фотографія комп'ютерного томографа)

 

Комп'ютерна томографія є одним із найбільш точних способів отримання зображення органів. Сучасна й ефективна технологія багатошарової комп'ютерної томографії застосовується із середини 90-х років. Рентгенівська комп'ютерна томографія грунтується на просвічуванні тіла людини рентгенівськими променями з наступною обробкою отриманого зображення в єдиний зріз через комп'ютер. У процесі виконання комп'ютерної томографії рентгенівська трубка безперервно, з високою швидкістю, обертається навколо пацієнта, який лежить в камері. При цьому знімки проводяться автоматично. Слід зазначити, що даний метод дослідження дуже простий для пацієнта.

 

Сфера використання комп'ютерної томографії.

Комп'ютерна томографія застосовується для розпізнавання хвороб органів черевної порожнини - жовчного міхура, печінки, підшлункової залози аорти та селезінки. Завдяки комп'ютерній томографії успішно виявляються пухлини вищевказаних органів, різноманітні запальні зміни, а також вади розвитку. Слід зазначити, що комп'ютерна томографія дозволяє діагностувати практично всі види уражень головного мозку - крововиливи, ознаки травматичних ушкоджень, інфаркти пухлини, кісти. Комп'ютерна томографія також використовується при профілактичних оглядах, так як рентгенівська комп'ютерна томографія може виявити ранні ознаки хвороб, особливо пухлинних уражень, коли у хворих відсутні скарги на своє здоров'я. При цьому іншими методами досліджень дані зміни в більшості випадків не можуть розпізнаватися.

Необхідно сказати, що комп'ютерна томографія виконується на спеціальному апараті, схожому на барокамеру. Для виконання комп'ютерної томографії пацієнт укладається на спеціальну кушетку, яка засувається в камеру, після чого виробляються знімки пацієнта протягом декількох секунд. У процесі виконання комп'ютерної томографії неприємні відчуття у пацієнтів відсутні.

(Фотографія пацієнта на комп'ютерному томографі)

Наш кабінет комп'ютерної томографії оснащений сучасним обладнанням (посилання на «наше обладнання» КТ), володіє повним пакетом програмного забезпечення, який дозволяє проводити весь спектр досліджень з оптимальними параметрами, а також здійснювати подальшу обробку та аналіз отриманих результатів.

Комп'ютерна томографія є легко здійсненним і надійним способом дослідження. Діагностичні можливості комп'ютерної томографії при різних хворобах складають 90-100%. Дуже важливо, що комп'ютерна томографія надає достовірну інформацію про будову (а також про хворобливі зміни в органах), яку отримати за допомогою інших методик неможливо. При цьому обмеження діагностичних можливостей комп'ютерної томографії можуть бути пов'язані тільки з дуже малими розмірами пухлин, а також найбільш ранніми стадіями запальних процесів.

(Знімки КТ)

Найчастіше комп'ютерна томографія проводиться натщесерце, а у випадку якщо Ви плануєте провести комп'ютерну томографію органів черевної порожнини, то рекомендується за кілька днів до проведення комп'ютерної томографії не вживати продукти, які сприяють високому утворенню газів в кишечнику.

Звернувшись до кабінету комп'ютерної томографії шведсько-українського медичного центру «Angelholm», Ви зустрінетеся з висококваліфікованими фахівцями, індивідуальним підходом і винятковою увагою до кожної дрібниці під час виконання процедури комп'ютерної томографії.

(Фотографія комп'ютерного томографа)

 

Діагностика. УЗД

Принцип ультразвукового дослідження заснований на тому, що різні тканини нашого організму по різному пропускають (відображають) ультразвукові хвилі.

 

Обов'язкова частина кожного УЗД-апарату (посилання на «Наше обладнання») - датчик, який є одночасно і випромінювачем ультразвуку, і приймачем відбитого сигналу. Отриманий датчиком сигнал, пройшовши спеціальну обробку, відображається на моніторі апарату у вигляді зображення досліджуваного органу. УЗД дозволяє побачити контури досліджуваних органів, оцінити їх форму і розміри. Отже, можна виявити анатомічні дефекти, аномалії розвитку внутрішніх органів. Ультразвукова діагностика вагітності дозволяє виявити ущільнення різного характеру (що часто є ознакою того чи іншого захворювання), а також чужорідні утворення: камені в жовчному міхурі, в нирках, кісти яєчників, пухлини різних органів.

 

(Ультразвукове обстеження)

Як правило, ультразвукове дослідження проводяться наступних органів:

Органи черевної порожнини, що включає в себе комплекс:

 

Простір за черевом:

Органи малого тазу:

Проводиться також УЗД:

(Фотографія доктора під час роботи на УЗД-апараті)

Новий коментар

Name
Ел. пошта
Текст

Коментарі