• м.Чернівці, вул. Руська, 185-В 
  • trauma.ua@gmail.com

- Внутрішньосуглобові блокади

Внутрішньосуглобові ін'єкції (блокади) часто застосовуються для надання допомоги при артрозах великих суглобів (колінних, кульшових, плечових, ліктьових). У багатьох випадках внутрішньосуглобовою ін'єкцією можна дійсно полегшити стан пацієнта.

Найчастіше в суглоб вводять препарати кортикостероїдних гормонів.

Кортикостероїди хороші тим, що вони швидко і ефективно пригнічують біль і запалення при синовітах (набряку і припухання суглоба). Саме швидкість, з якою досягається лікувальний ефект - причина того, що кортикостероїдні ін'єкції завоювали особливу популярність.

Однак проблема полягає в тому, що як раз сам артроз кортикостероїди не лікують і лікувати не можуть Кортикостероїди не поліпшують стан суглобового хряща, не зміцнюють кісткову тканину і не відновлюють нормальний кровообіг. Все, що вони можуть, - зменшити відповідну запальну реакцію організму на те чи інше пошкодження в порожнині суглоба. Тому внутрішньосуглобові ін'єкції застосовуються тільки в комплексній терапії артрозу.

Наприклад, у пацієнта виявлено гонартроз II стадії з припуханням суглоба через скупчення в ньому рідини. Скупчення рідини (синовіт) ускладнює проведення лікувальних процедур: мануальної терапії, ЛФК, ФТЛ. У такій ситуації лікар проводить евакуацію надлишкової рідини з суглоба, внутрішньосуглобову ін'єкцію гормонального препарату, щоб усунути синовіт, а через тиждень приступає до решти активних лікувальних заходів.


Але навіть якщо внутрішньосуглобове введення кортикостероїдів дійсно необхідно, потрібно дотримуватися ряду правил. По-перше, небажано робити такі ін'єкції в один і той же суглоб частіше, ніж раз в 2 тижні. Справа в тому, що введені ліки "запрацюють" на повну силу не відразу і лікар зможе остаточно оцінити ефект процедури через декілька днів.

Лікування гіалуроновою кислотою:

Всередині порожнини суглоба між хрящовими поверхнями суглоба знаходиться суглобова рідина. Її функції - мастило суглоба для поліпшення ковзання і рухливості, захист поверхні хряща від сточування, функція буфера і захист від ударів, постачання хрящової оболонки поживними речовинами. При артрозі зниження в'язкості суглобової рідини призводить до порушень функції суглоба. Зменшується не тільки якість рідини, але і її кількість.

Гіалуронова кислота надає внутрішньосуглобовій рідини в'язку консистенцію і тим самим сприяє "ковзанню". Введена в суглоб гіалуронової  кислоти  забезпечує, в прямому сенсі цього слова, "змащування" суглоба.  Дія препарату проявляється виключно в суглобі і безпосередньо в його капсулі. Також стимулюється самовиробляння організмом гіалуронової кислоти.

Гіалуронова кислота вводиться внутрішньосуглобово в залежності від концентрації від 1 до 5 ін'єкцій. Досвід лікарів нашої клініки дозволяє робити цю процедуру швидко і безболісно.

 

ЛікарІм`яСпеціалізаціяЧас прийому (Вівторок)
Костенюк Олег ІвановичТравматологія та ортопедія -
Окрім Ілля ІллічТравматологія та ортопедія -
Процюк Віктор ВасильовичТравматологія та ортопедія -
Васюк Сергій ВолодимировичТравматологія та ортопедія -
Юрценюк Андрій ВолодимировичТравматологія та ортопедія -
Білик Сергій ВікторовичТравматологія та ортопедія -
Васильчишин Ярослав МиколайовичТравматологія та ортопедія -

Новий коментар

Name
Ел. пошта
Текст

Коментарі