• м.Чернівці, вул. Руська, 185-В 
  • trauma.ua@gmail.com

- Лікування патологій стопи (деформація, артрози)

У шведсько-українському медичному центрі «Angelholm» проводиться ортопедичні моделювання стопи, діагностика та виготовлення ортопедичних устілок індивідуально під стопу пацієнта. Даний підхід дозволяє підібрати і виготовити таку устілку, яка підійде конкретному пацієнту, вирішуючи саме його проблему, коректуючи той дефект, який притаманний саме цій людині, а не в цілому середньостатистичному хворому. У кожному конкретному випадку устілка створюється і згодом коригується індивідуально.
 
Показання для носіння індивідуальних ортопедичних устілок:
- Плоскостопість: поперечне, поздовжнє, комбіноване;
- П'яткова шпора (посилання на «п'яткова шпора»);
- Вроджених і набутих деформації стопи і гомілково-стопного суглоба;
- Вальгусне відхилення першого пальця стопи ;
- Вкорочення кінцівки;
- Неврома Мортона ;
- У складі комплексного лікування при подагричних і ревматичних ураженнях суглобів нижніх кінцівок (подагра, ревматизм);
- У складі комплексного лікування і профілактики синдрому діабетичної стопи;
- Болі в стопі, гомілковостопному, колінному, тазостегновому суглобах, спині;
- Вагітність;
- Попередження розвитку варикозного розширення вен нижніх кінцівок;
Плоскостопість - деформація стопи, що характеризується сплощення її склепінь.

За походженням плоскостопості розрізняють:
- вроджену плоску стопу;
- травматичну;
- паралітичну;
- статичну.


Проблема плоскостопості на сьогоднішній день, як ніколи раніше стала актуальною, адже більшу частину рухів стопа людини здійснює на твердій «агресивній» поверхні (асфальт, паркет, тротуарна плитка і т.д.). Тому навіть здорові в цьому відношенні люди часто скаржаться на болі, відчуття втоми стоп до вечора. Одним з методів, в комплексному вирішенні даної проблеми є підтримка належного функціонування склепінь стоп і зменшенні ударного навантаження на них. Це вихід для людей, які страждають плоскостопістю, тим, хто більшу частину працює стоячи, спортсменам, активним людям, тим, для яких своє здоров'я - запорука успішної діяльності.

 

Плоскостопість знаходиться в прямій залежності від маси тіла: чим більше маса і, отже, навантаження на стопи, тим більш виражено поздовжня плоскостопість. Дана патологія має місце, в основному, у жінок. Поздовжня плоскостопість зустрічається найчастіше у віці 16-25 років, поперечна - в 35-50 років. Тривала ходьба або робота, сполучена з довгим перебуванням в положенні стоячи, рано чи пізно викличе перевантаження навіть у нормальній стопі.

Носіння ортопедичної устілки дозволяє більш рівномірно розподілити навантаження на стопу, обмежує надмірну рухливість стопи, а також відіграє роль додаткової ресори. Для тих, хто страждає плоскостопістю тривалий час, підбір устілок може ускладнитися через наявність деформацій і численних зон перевантажень. У таких випадках доцільно вибирати індивідуальні вкладні ортопедичні пристрої, які виготовляються за допомогою спеціального обладнання за допомогою певних даних інструментальних методів обстеження конкретного пацієнта.

Ефекти, що забезпечуються індивідуальної ортопедичною устілкою:
- Підтримка поперечного та поздовжнього склепінь стопи
- Підвищення стійкості при стоянні і ходьбі
- Значне поліпшення амортизуючої функції склепінь стопи і згладжування ударного навантаження в момент опори
- Найбільш ефективну взаємодію стопи з опорною поверхнею і формування чітко спрямованого вперед імпульсу сили при відштовхуванні
- Формування плавної ходи (завдяки оптимізації рухів супинации і пронації топ)
- Поліпшення кровообігу стоп
- Попередження втоми стоп
- Попередження розвитку патологічних станів опорно-рухової системи
- Зменшення навантаження на хребет, тазостегнові, колінні і гомілковостопні суглоби
- Ліквідація сколіотичної постав хребта, усунення дискомфорту і болів в спині (за рахунок вирівнювання таза і корекції довжини кінцівки при виготовленні устілки)
- Поліпшення загального самопочуття пацієнтами устілки знижують ударні і вагові навантаження на стопу і хребет, підтримують анатомічно правильне положення стопи.
 
 Ортопедичні устілки коректують хворобливі стани і забезпечують профілактику подальших деформацій.
Фахівці шведсько-українського медичного центру «Angelholm» допоможуть вам зупинити і компенсувати розвиток патологій стопи, порушення постави і всього опорно-рухового апарату, а також інших систем організму, на роботу яких впливає стан скелетно-м'язової системи.

Лікар-ортопед проведе візуальну діагностику постави і ходи, клінічно оцінить будову і функцію стопи. Подібна діагностика включає в себе клінічні і функціональні тести, що дозволяють оцінити стан опорно-рухового апарату як в положенні стоячи, так і в русі. Оцінка стану стоп проводиться за допомогою спеціального приладу - плантоскопа або з використанням комп'ютерної діагностики.
 
Плантограф допомагає виявити:
- Ступінь поздовжньої і поперечної плоскостопості;
- Деформацію склепінь стопи, ступінь їх зміни і зони перевантаження і розподілу тиску на відділи стопи;
-     Положення п'яткової кістки пацієнта  і опорна здатність  нижніх кінцівок.
 
Потім фахівець підбере модель устілки, яка підходить саме Вам, з урахуванням ступеня деформації, наявності больового синдрому, ваги тіла, типу взуття, рівня фізичного навантаження.
 
Далі працює фахівець з виготовлення самої устілки.
Важливо відзначити, що матеріали, використовувані для виготовлення устілок мають високу динамічну пружність і дозволяють працювати м’язам і зв'язкам стопи не допускаючи їх атрофії. В результаті використання таких устілок, через деякий час (близько 12 місяців), в залежності від маси тіла і інтенсивності ходьби (навантаження), супінатори змінюють первісну форму і їх слід замінити. Дитячі устілки слід замінювати по мірі зростання дитини, одночасно зі зміною розміру взуття.

 

ЛікарІм`яСпеціалізаціяЧас прийому (Четвер)
Білик Сергій ВікторовичТравматологія та ортопедія -

Новий коментар

Name
Ел. пошта
Текст

Коментарі