Магнітно-резонансна томографія (МРТ) - це сучасний високоінформативний метод діагностики, використовує магнітне поле і радіохвилі для формування зображення тканин і органів людського тіла без застосування шкідливого рентгенівського випромінювання.
МРТ застосовується для діагностики патології:
Головного і спинного мозку МРТ є найбільш інформативним для виявлення такої патології, як:
Кісток і суглобів МРТ є базовою технологією діагностики при таких захворюваннях, як
Внутрішніх органів МРТ застосовують для виявлення пухлин та іншої патології в таких органах, таких як:
Молочної залози МРТ застосовують, як додаток до мамографії для виявлення раку молочної залози.
Принцип діагностики:
При обстеженні людина знаходиться всередині апарату МРТ, магнітне поле тимчасово діє на всі молекули води організму. У цей час радіохвилі сканують сигнали з цих молекул і формують магнітно-резонансне зображення.
Безпека і ризик:
Магнітне поле і радіохвилі, що застосовуються при МРТ, є абсолютно нешкідливими для людського організму.
Однак, сильне магнітне поле МР-системи притягує залізовмісні предмети і може бути причиною їх раптового переміщення з високою швидкістю. Тому будь-які залізовмісні предмети проносити в зону дії МР-томографа не можна.
Сильне магнітне поле томографа може притягнути залізовмісні предмети у Вашому тілі, такі як судинні кліпси, металеві фіксатори, металеві та магнітні імплантати та інші. У подібних випадках дослідження слід відмінити, оскільки є ризик зсуву цих предметів і пошкодження навколишніх тканин. Є небезпека їх нагрівання і спотворення зображення, може привести до невірної інтерпретації.
Сильне магнітне поле може пошкодити або порушити роботу імплантованих електронних приладів, таких як слухові апарати, водії ритму серця.
Щоб уникнути пошкодження, не можна вносити в зону дії МР-томографа електронні прилади і носії інформації, такі як касети, дискети, магнітні і кредитні картки.
Підготовка до дослідження.
Для правильної інтерпретації отриманих зображень до початку дослідження слід надати всю необхідну клінічну інформацію, а також дані попередніх КТ або МРТ-досліджень лікарю-рентгенологу. Спеціальна підготовка до МРТ-дослідження не потрібно. Ви можете приймати їжу, напої, лікарські засоби і медичні процедури в звичайному для Вас режимі (виключаючи МРТ з контрастом). При дослідженні органів черевної порожнини слід утриматися від прийому твердої їжі за 4 години до дослідження. З напоїв краще приймати чорничний або голубічний сік. Майте на увазі, що дослідження продовжуватиметься до 30-45 хвилин, в окремих випадках до 60 хвилин. При дослідженні органів малого тазу сечовий міхур має бути помірно наповненим, перед дослідженням інших областей тіла рекомендується спорожнити сечовий міхур. При дослідженні голови елементи макіяжу (тіні, туш) можуть перешкоджати отриманню якісних зображень або знижувати їх діагностичну цінність, тому жінкам рекомендується утриматися від нанесення макіяжу в день дослідження або зняти його перед дослідженням. Відвідувач повинен бути одягненим в нижню білизну з натуральних тканин.
Перед дослідженням необхідно зняти з себе годинник, прикраси, металеві предмети, змінні зубні протези, видалити з кишень всі металеві предмети (ключі, монети і т.д.), електронні прилади, магнітні носії.
Діти у віці до п'яти років можуть вимагати седації або наркозу. Питання про проведення седації або наркозу, а також підготовки дитини до дослідження необхідно заздалегідь обговорити з анестезіологом.
Повідомте лікаря перед дослідженням:
При обстеженні:
МРТ з контрастом:
УВАГА! Для поліпшення якості зображення та отримання додаткової інформації Вам може бути запропоновано проведення МРТ з контрастуванням, для чого в органіхм вводиться контрастна речовина. Перед дослідженням з контрастом пацієнту рекомендується не їсти і не пити протягом 2-х годин.
Результати МРТ:
По закінченні обстеження Вас попросять зачекати, поки МРТ зображення будуть вивчені і сформовано висновок фахівця. Ви також отримаєте комп'ютерний диск із записом Вашого дослідження.
Лікар | Ім`я | Спеціалізація | Час прийому (Четвер) |
---|---|---|---|
Мацюк Оксана Танасіївна | Рентгенологія | - | |
Качмарський Володимир Михайлович | Рентгенологія | - |
Коментарі